Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Wybór pierwszego materaca dla dziecka to niezwykle trudna decyzja. Wszyscy rodzice chcą zapewnić jak najlepsze warunki dla swoich pociech w pierwszych miesiącach i latach życia. Ze względu na ilość czasu, jaką niemowlę spędza w łóżeczku, należy zadbać o jak najlepszy podłoże do snu. Zatem czym powinien charakteryzować się idealny materac dla niemowlaka? Jakie powinien mieć właściwości oraz jakie materiał zapewnią wygodny i zdrowy sen dla dziecka?

Podczas szukania materaca dla niemowlaka należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest wypełnienie materaca, które wpływa zarówno na stabilność podparcia ciała, jak i na niezwykle ważną higienę podczas snu. Dlatego materac do łóżeczka powinny tworzyć materiały piankowe o otwartej strukturze, które zapewnią ciągłą cyrkulację powietrza, chroniąc przed gromadzeniem wilgoci oraz namnażaniem niebezpiecznych dla dziecka bakterii i alergenów. Równie ważną kwestią co higieniczność, jest wytrzymałość i odporność materiałów, dzięki którym materac zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas.
Kolejnym dylematem, przed którym stają rodzice jest twardość materaca. W takim razie, jaki materac dla niemowlaka wybrać? Twardy czy miękki? Zbyt twardy materac wpłynie na dyskomfort podczas snu, natomiast miękkie podłoże będzie się zapadało pod ciałem dziecka, utrudniając przekręcanie i odchylanie główki. Materac powinien stanowić stabilne podparcie ciała na całej długości przy zachowaniu swobody ruchów dziecka, dlatego zaleca się korzystanie z materaców o średniej twardości.
Wysokiej jakości materace dla dzieci posiadają liczne certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Jednym z najważniejszych jest Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka, która określa jakość wykonania produktu oraz wykorzystanych materiałów. Warto zwrócić uwagę również na inne atesty i certyfikaty jak np.: atest PZH, atest Eko-Tex oraz certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Odpowiednio dobrany materac dla dziecka zapewni komfort, wygodę oraz prawidłowy rozwój w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka. Musi spełniać określone kryteria, jak stopień twardości, posiadać niezbędne certyfikaty i atesty oraz odpowiednie, przewiewne i antyalergiczne wypełnienie. Zastanawiając się jaki materac dla dziecka będzie najlepszy, warto skorzystać z porad doradców, którzy pomogą wybrać idealnie dopasowany materac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *