Jaki stelaż wybrać?

Jaki stelaż wybrać?

Odpowiednio dobrany stelaż do łóżka ma równie duży wpływ na komfort i wygodę podczas snu, co dopasowany do indywidualnych preferencji i budowy ciała materac. Poszukując stelaża do łóżka z pewnością zetknęliśmy się z modelami o różnych właściwościach. Czy jednak każdy z nich może być łączony z naszym materacem? Niestety nie. Dlatego warto zapoznać się z ogólną charakterystyką stelaży oraz sprawdzić jakie materace i łóżka będą z nim idealnie współgrały.

W pierwszej kolejności wykluczmy modele ze sztywnymi listwami o bardzo szerokim rozstawie. Nie współpracują one dobrze z żadnym modelem materaca i mogą powodować powstawanie deformacji na powierzchni. W każdym przypadku odpowiednie będą natomiast stelaże elastyczne o rozstawie szczebelków 3-4 cm. Równomiernie rozkładają ciężar materaca na swojej powierzchni i dodatkowo dopasowują się do poziomu nacisku, który jest na niego wywierany. Nadają się do modeli z delikatnym wypełnieniem, np. lateksowym lub piankowym.

Dla wymagających zaprojektowano specjalne modele z regulacją. W standardzie znajdziemy zazwyczaj możliwość zmiany twardości w części lędźwiowej, czyli funkcję przydatną szczególnie z punktu widzenia osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Jeszcze większym udogodnieniem jest stelaż do łóżka regulowany z możliwością zmiany poziomu nachylenia poszczególnych partii stelaża.. Uniesienie nóg poprawi krążenie krwi i zniweluje opuchliznę, a podniesienie zagłówka pozwoli na uzyskanie wygodnego podparcia dla pleców, gdy siedzimy w łóżku. Pamiętajmy jednak, że taki typ stelaża nie może być łączony z materacami sprężynowymi.

Wiele osób zastanawia się także nad tym, czy stelaż jest niezbędnym elementem posłania. Niedawno zapanowała moda na to, by materac umieszczać bezpośrednio na podłodze. Rozwiązanie to nie jest dobre przede wszystkim ze względów higienicznych. W materacu nie ma wtedy prawidłowego przepływu powietrza, co skutkuje zaleganiem kurzu i wilgoci w jego wnętrzu. Ciepłe i wilgotne środowisko jest idealne do rozwoju pleśni i grzybów. Dodatkowo sztywne podłoże blokuje pracę materaca i może skutkować jego szybszą eksploatacją.

Kupując materac warto zapytać sprzedawcę o najodpowiedniejszy stelaż do wybranego przez nas modelu. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasi eksperci z chęcią rozwieją pojawiające się wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *