Materace

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowocześniejszych rozwiązań, aby jeszcze lepiej trafić w oczekiwania klientów. Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotną kwestią, należy pamiętać, że w łóżku spędzamy niemal 1/3 swojego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej powierzchni spania. Dobrze dobrany materac przełoży się na odpowiednią regenerację mięśni podczas snu, lepsze samopoczucie oraz ogólną poprawę zdrowia. Oferta produktowa obejmuje materace piankowe, lateksowe, termoelastyczne, kieszeniowe/sprężynowe oraz specjalne modele przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Aby w pełni cieszyć się wygodnym i komfortowym odpoczynkiem należy również dobrać odpowiedni model stelaża, który zapewni stabilne podparcie oraz łóżko pasujące do wystroju i stylu sypialni.

Materace termoelastyczne

Wykonane są z pianki Visco. Potocznie nazywana jest ona również jako leniwa. Jako ciekawostkę można zaznaczyć fakt, iż została zaprojektowana przez NASA. Jej założeniem było dbanie o komfort astronautów, którzy przebywali przez długi czas w jednej pozycji. Pianka ta reaguje na temperaturę użytkownika. Pod jej wpływem materiał idealnie dopasowuje się do ciała, zaś gdy produkt jest nieużywany bardzo szybko powraca do pierwotnego stanu. Materace termoelastyczne doskonale podpierają ciało, bez względu na pozycję w jakiej się znajdujemy. Dodatkowo usprawniają one przepływ krwi, przez co odpoczynek jest jeszcze bardziej efektywny. Nie można również zapomnieć o tym, że materiał ten wykorzystywany jest w produktach przeciwodleżynowych. Kolejną zaletą takiego produktu jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza, przez co w strukturze nie osiada się kurz oraz roztocza, a także nie rozwija się pleśń i grzyby.

Materace piankowe

Bardzo popularne wśród klientów na całym świecie. Producenci cały czas starają się je udoskonalać aby spanie na nich było jeszcze bardziej komfortowe. Ich główną zaletą jest fakt, iż idealnie dopasowują się do ciała użytkownika, przez co stanowi idealnie podparcie dla niego. Materiał, z którego są wykonane jest bardzo wytrzymały i nie ulega stałym deformacjom. Materace piankowe dzielą na trzy rodzaje: wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. W materacach bardzo często stosuje się połączenie kilku pianek lub łączy się je np. ze sprężyną kieszeniową. Modele piankowe maja również kolejną zaletę w postaci niewielkiej wagi, dzięki której użytkownicy bez problemu mogą przenosić, czy też obracać materac. Dodatkowym atutem jest również doskonała przewiewność, przez co w produktach nie osadza się np. kurz.

Materace lateksowe

Słyną z wysokiej elastyczności, są również bardzo przewiewne oraz cechuje je wysoka odporność na zniekształcenia. Lateks to materiał, który doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała, przez co doskonale je podpiera. Jego kolejną zaletą jest otwartokomórkowa budowa, dzięki której w produkcie zapewniona jest znakomita cyrkulacja powietrza. Cały blok lateksowy to połączenie materiału naturalnego wytworzonego z zwulkanizowanego mleczka kauczukowego oraz lateksu syntetycznego. Połączenie to sprawia, że materace, które posiadają w swej strukturze omawiany lateks, mają właściwości antybakteryjne. Do materacy lateksowych najlepiej pasują regulowane stelaże.

Materace rehabilitacyjne

Posiadają szereg właściwości, które docenią osoby mające problem z kręgosłupem. To właśnie, z myślą o nich projektuje się każdy taki materac. Jego głównym zadaniem jest stabilne podparcie ciała, w taki sposób, aby niwelować odczuwalny ból. Jednak, to nie wszystko, materace ortopedyczne sprawiają również, że dana dysfunkcja w trakcie snu się nie pogłębia. Warto również zaznaczyć, że właściwości takich produktów, są potwierdzone pozytywnymi opiniami medycznymi.

Materace sprężynowe/kieszeniowe

Produkty, które w swej strukturze posiadają wkłady kieszeniowe. Ich budowa opiera się na pojedynczych sprężynach. Znajdują się one w specjalnych przegrodach, cechujących się wysoką przewiewnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda ze sprężyn pracuje oddzielnie, zapewniając powierzchni elastyczność punktową, która sprawia, że gdy leżymy na materacu z cięższą osobą powierzchnia nie pochyli się w jej stronę. Zastosowanie takie systemu sprawia, że korzystanie z materaca jest jeszcze bardziej komfortowe. Warto również zaznaczyć, że taki wkład kieszeniowy, nie dotyka bezpośrednio ciała człowieka. Stosuje się różnego rodzaju pianki, które niwelują nacisk pochodzący od sprężyn oraz posiadają szereg właściwości, które udoskonalają produkt.

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe pełnią funkcję nakładek na materac główny, sofę lub kanapę. Posiadają zróżnicowane właściwości w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Najczęściej wkład topperów tworzą pianki – wysokoelastyczna, poliuretanowa, termoelastyczna lub lateksowa. Produkty te doskonale sprawdzą się jako dodatkowa warstwa na materac główny, która zapewni ochronę przed nadmiernym zużyciem oraz poprawi komfort snu. Często stosowane do wyregulowania twardości materaca bazowego. Świetnie sprawdzą się również jako osobny produkt podczas wycieczki lub jako nadkładka na materac w hotelu.