Twardość materaca – H1, H2, H3 czy H4?

Twardość materaca H1, H2, H3, H4 - sypialnia

Wybór idealnego materaca do spania to bardzo trudna kwestia. Jaki wkład wybrać? Piankowy, sprężynowy, lateksowy, a może materac z wkładką kokosową? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który rodzaj materaca zapewni nam odpowiedni komfort i wygodę podczas snu. Materac należy dobrać indywidualnie w zależności od budowy ciała i preferencji. Jedną z najistotniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej twardości materaca, która w głównej mierze wpływa na to, jakie wsparcie otrzyma nasze ciało podczas snu. W takim razie, jaka twardość materaca będzie najlepsza? Co dokładnie oznaczają symbole twardości materaca?

Twardość materaca, a waga użytkownika?

Twardość powierzchni spania to subiektywne odczucie każdego z nas. Wszyscy różnimy się budową ciała, wagą, wzrostem oraz przede wszystkim, preferencjami dotyczącymi twardości materaca. Dla jednej osoby materac oznaczony jako twardy będzie w odczuciu miękki i odwrotnie, dla kogoś materac z oznaczeniem jako miękki może okazać się za twardy. Takie odczucia wynikają przede wszystkim z wagi użytkowników. Stopnie twardości materacy dostosowane zostały na podstawie ciężaru ciała człowieka. Twardości materacy zawierają się w czterech głównych stopniach oznaczanych literką H i jedną z cyfr 1,2,3 lub 4. Takie nazewnictwo pozwala już na etapie szukania materaca lepiej zorientować się w poszczególnych modelach.

Co oznaczają stopnie twardości materaca?

– twardość materaca H1 – są to materace określane jako miękkie i dostosowane do osób o drobnej budowie ciała, dla dzieci i młodzieży, których waga dochodzi do 60 kg.
– twardość materaca H2 – materace o średnim stopniu twardości, bardzo często wybierane przez klientów. Materace dostosowane dla osób, których waga mieści się w przedziale 60 – 80 kg.
– twardość materaca H3 – stopień twardości materacy H3 określany jest jako średnio twardy. Świetnie sprawdzą się w sypialniach osób o wadze od 80 do 100 kg.
– twardość materaca H4 – najtwardsze materace oznaczone są symbolem H4. Są to materace, które bardzo często wzmocnione zostały dodatkową warstwą np. z wkładki z kokosu. Przeznaczone dla ludzi o wadze powyżej 100 kg.

Dlaczego twardość materaca jest tak istotna?

Materac powinniśmy dobierać na podstawie własnej budowy ciała i preferencji. Jest to niezwykle indywidualna kwestia, dzięki której możemy zapewnić sobie odprężenie i odpowiedni komfort podczas snu. Prawidłowo dobrany materac powinien wpływać na stabilne podparcie ciała i utrzymywać kręgosłup w linii prostej, niezależnie od przyjętej pozycji. Tylko taki materac zapewni nam rozluźnienie mięśni, dzięki czemu nasze ciało poddane zostanie regeneracji po całym dniu pracy. Warto zadbać o odpowiedni materac w sypialni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *